Świece i momentum opcji binarnych - Stosując tę metodę stałem się bogaty i teraz zarabiam ponad 10,000 dolarów miesięcznie.
More information
Piotr Adamski

Trading na wykresach świecowych

W poprzednich artykułach przedyskutowaliśmy już świece, jak się tworzą i jak możesz użyć ich w tradingu. W tym artykule przyjrzymy się bliżej wnioskom, jakie możesz wyciągnąć z wykresów świecowych na temat psychologii rynku i faz rynkowych. To pomoże ci nie tylko odgadnąć co będzie się działo, ale także zrozumiesz co robią ceny i dlaczego tak się dzieje. Uzbrojony w tą wiedzę, możesz dokonywać bardziej szczegółowych przewidywań na temat przyszłych ruchów cenowych i stać się jeszcze lepszym traderem.

Świece i momentum opcji binarnych

Każda świeca oznacza momentum ruchu cenowego oraz kierunek zmiany ceny. Istnieją trzy główne kryteria pozwalające zdeterminować momentum na wykresie świecowym: długość świecy, długość jej korpusu i długość knotu.

Długa świeca z długim korpusem i z krótkim knotem to typowy znak dużego momentum w określonym kierunku. Im mniejsza świeca i jej korpus oraz im dłuższy knot w stosunku do korpusu, tym świeca osiągnęła mniejsze momentum.

Uzbrojony w tą wiedzę możesz zamienić pozornie losowy ciąg świec na wykresie świecowym w serię cennych informacji, które możesz później użyć w swoim tradingu.

Na przykład, gdy cena wzrosła w przeszłości z długą świecą i krótkim knotem, a teraz wchodzi w okres z krótszą świecą, ale dłuższym knotem, a więc w przeciwnym kierunku, możesz się zorientować, że jest większy potencjał na trend zwyżkowy, niż na trend zniżkowy. To nieoceniona informacja, jeśli myślisz na przykład o tradingu opcjami Low/High. Wiesz dzięki temu, że ceny będą spadały tylko przez chwilę, aby wytworzyć nowy popyt, a to doprowadzi do większego momentum zwyżkowego i prawdopodobnie ponownego zwrotu kierunku kursu.

W sytuacjach takich jak ta, wielu traderów zadaje sobie pytanie, dlaczego w ogóle istnieje ruch zniżkowy, jeśli większe momentum jest dla rosnących cen. Aby to zrozumieć, należy pamiętać, że cena instrumentu jest determinowana wyłącznie przez popyt i podaż. Kiedy popyt przekracza podaż, ceny rosną. Kiedy podaż przekracza popyt, ceny spadają. Kiedy istnieje silne momentum zwyżkowe, wskazane przez długie świece z krótkim knotem, więcej traderów kupuje niż sprzedaje.

W pewnym momencie dojdzie jednak do sytuacji, w której wszyscy traderzy którzy chcieli kupować, już dokonali zakupu. Inni traderzy nie będą po prostu zainteresowani kupowaniem tego instrumentu w tym czasie – może jeszcze nie zauważyli okazji, może nie mają środków do zainwestowania, a może muszą najpierw sprzedać inne zasoby zanim zainwestują w ten instrument.

Bez względu na powody, zanim ci traderzy dokonają zakupu musi upłynąć pewien czas i wtedy ceny ponownie wzrosną. Ten okres na ogół charakteryzuje się przez mniejsze świece które mogą różnić się kierunkiem i jest to uznawane za okres konsolidacji. Gdy ten okres się zakończy, ceny prawdopodobnie wznowią ruch w kierunku, w którym się wcześniej poruszały.

Jako trader, możesz dokonywać najbezpieczniejszych inwestycji w kierunku silnego momentum. Kierunek rynkowy jest bardziej przewidywalny, i wygrasz większy procent zawartych transakcji.

Gdy ceny tracą momentum, zmieniają często kierunek i są mniej przewidywalne. W tych okresach skuteczne przewidywanie cen staje się trudniejsze, co negatywnie wpływa na twój trading. Aby uniknąć tego problemu, możesz spróbować znaleźć świece z większym momentum w różnych przedziałach czasowych, albo wybrać inne instrumenty.Start now

Zarabiaj pieniądze w trzech prostych krokach!

Moja metoda nie może być stosowana wszędzie . Większość banków i traderów nawet nie wie, czym ta metoda jest.      I nawet jeśli o tym wiedzą, to nigdy, przenigdy nie udostępnią jej zwykłym ludziom.      Dlatego bardzo ważne jest to, aby wybrać wiarygodnego, licencjonowanego brokera, który pozwoli Ci zarabiać pieniądze.     Oto moi dwaj ulubieni brokerzy . Zarejestruj się u dowolnego z nich - albo nawet u obu.      Obaj oferują porady, poradniki wideo i osobistych doradców - zupełnie za darmo.

Wypróbuj strategię z wersją demo:

  Binomo

Tiburo Corporation Ltd
Nowoczesny broker z niskim minimalnym wymaganym depozytem
Moja szybka porada: Broker pozwala na nieprzerwany trading, w tym w weekendy z transakcjami już od 1 USD
Minimalna wpłata: $10
 
 


  Marcin (83.31.139.*) napisał

..?

Mozna cos wiecej o tym sposobie?:)

  Lucyna (83.10.180.*) napisał

BROKER

Witam,
bardzo proszę o bliższy kontakt np. telefoniczny lub osobisty (może jest pan lub będzie w Krakowie? Ja też z tąd pochodzę). Chcę się tego nauczyć od podstaw krok po kroku wszystkiego - nawet odpłatnie (jak bezpiecznie i bez problemowo zarabiać na opcjach binarnych w/g pańskiej metody). Nie miałam z tym nigdy do czynienia, nie znam też j. angielskiego, więc chciałabym to ogarnąć w najbardziej prosty i przystępny sposób. Wiem, że znany mentor w tej dziedzinie Robert K. już o tym wspominał i że jest to dobra i chyba jedna z najbezpieczniejszych opcji na zarabianie całkiem dobrych pieniędzy i osiągnięcie niezależności finansowej. Bardzo proszę o odpowiedź, kontakt, będę wdzięczna

  Magdalena (91.240.106.*) napisał

Jak szybko zarobic pieniadze     ing bank slaski

Witaj czytałam twojego bloga i jestem w szoku jak szybko zarobiles taka duza kwote pieniedzy i czy mozesz mi powiedziec krok po kroku jak mam to zrobic zeby jak najszybciej zarobic takie pieniadze ?

  Radosłąw (46.171.19.*) napisał

RRR    Mbank

Chce być bogaty

  Wicio (83.10.175.*) napisał

zarobic pieniadze    przelew bankowy

Witam! Chciałem spytać na czym by polegała ta praca, ole mógłbym zarobić mniej więcej na miesiąc i ile pieniędzy trzeba mieć na start by zacząć. Za odpowiedź bardzo dziękuję. Pozdrawiam.

  Andrzej (89.66.246.*) napisał

Jak zarobic co polecaasz    bitmarket24.pl

WItam czy jestes w stanie poprowadzic mnie jak zaczac zarabiac na platformach np IQ zeby dzialac przez jakas strategie czy ty wyznaczasz co robimy jak zarabiamy?

  Robert (190.152.109.*) napisał

Syrategia    Olymptrade

Jaka strategie wybrać ?

  Jerzy (212.109.161.*) napisał

Minimum wpłaty, aby moc zarabiać    optek

Chciałbym wiedzieć, jaką kwotę powinienem zainwestować, aby móc liczyć na zyski ?

  Teresa (37.47.75.*) napisał

Re: Minimum wpłaty, aby moc zarabiać - Jerzy    mam tylko konto

po wpłacie10 dolarow jaka mam szabse na większe zydki bo bardzo porzebuje pieniedzy

  Stan (94.242.252.*) napisał

Od czego zacząć    Binary.com

Od nauki. Inaczej nie ma.
No i od wewnętrznego spokoju. Tego też da się nauczyć i wytrenować. To może być nawet ważniejsze od strategii, analizy itp.

  INWETOR (212.90.166.*) napisał

Moja przygoda inwestycyjna

Mam znajomego który zarobił na opcjach na nowy samochód, a wpłacił tylko 1000$. Podobno da się zarobiać tylko trzeba mieć do tego głowe i szczeście a jeszcze lepiej osobę która potrafi sama na tym zarabiać. Niemam do tego głowy i chęci się uczyć. Pierdole takie inwestycje

Wszystkie komentarze (na nowej stronie)
 
 
 

 Dodaj nowy komentarz!

Zapytaj o cokolwiek lub podziel się swoimi doświadczeniami
Otrzymasz szczegółowe wskazówki na swój adres e-mailowy.