Interplanetarny system plikow ipfs decentralizacja kluczem do internetowej wolnosci - Stosując tę metodę stałem się bogaty i teraz zarabiam ponad 10,000 dolarów miesięcznie.
More information
Piotr Adamski
08.10. 2017 18:06  | 

Interplanetarny System Plików (ang. Interplanetary File System, IPFS) to projekt typu open source oparty na zasadzie blockchain, zaprojektowany z myślą o umożliwieniu przechowywania i przesyłania informacji w sieci peer-to-peer. Ma to na celu umożliwienie użytkownikom publikowania online bez potrzeby polegania na serwerze zewnętrznym. IPFS to projekt Protocol Labs, firmy która została założona w 2014 roku przez CEO Juan Beneta, absolwenta Uniwersytetu Stanford, który od 2006 roku zajmuje się inżynierią oprogramowania i badaniami z zakresu informatyki.

Wizja IPFS jest wspaniała: zamierza przebudować dzisiejszy internet, który jest monopolizowany przez platformy takie jak Google, YouTube czy Facebook. Współczesna przeglądarka internetowa opiera się na protokole HTTP (Hypertext Transfer Protocol). Najważniejszym problemem jest to, że kieruje przeglądarkę do serwerów zawierających żądaną zawartość, nawet jeśli serwery są daleko, a proces zużywa dużo pasma.

Podstawowa poprawa protokołu HTTP przez IPFS polega na tym, że zapewnia środki do pobierania zawartości z rozdystrybuowanej sieci dostawców pamięci, używając funkcji hash pliku, aby wskazać, gdzie zawartość jest przechowywana w internecie. W swoim raporcie dotyczącym ochrony wolności internetowej poprzez decentralizację, Massachusetts Institute of Technology (MIT) informuje, że IPFS to zasadniczo \"rozproszony system plików z prostym protokołem, który umożliwia łatwe wyszukiwanie, buforowanie i obsługę plików\". W wywiadzie dla Tech Crunch, Juan Benet wyjaśnił zaletę tego protokołu:

„Korzystamy z adresowania treści, dzięki czemu zawartość może być oddzielona od serwerów źródłowych, a zamiast tego może być przechowywana na stałe. Oznacza to, że zawartość może być przechowywana i podawana bardzo blisko użytkownika, być może nawet z komputera w tym samym pomieszczeniu. Funkcja adresowania treści umożliwia nam także sprawdzenie danych, ponieważ inne hosty mogą nie być zaufane. Gdy urządzenie użytkownika zawiera treść, może ona być buforowana w nieskończoność.”

W tym roku nastąpił kluczowy rozwój IPFS. W sierpniu 2017 r., sieć gromadzenia danych typu blockchain uruchomiła ofertę ICO (ang. Initial coin offering) z natywnym tokenem o nazwie Filecoin. W przedsprzedaży obejmującej inwestorów takich jak Sequoia Capital, Andreessen Horowitz i Union Square Ventures, projekt zebrał około 52 milionów dolarów. Formalna sprzedaż zebrała kolejne 200 milionów dolarów, co oznacza rekordowy poziom odsetek dla inwestorów pomimo faktu, że niektóre kwestie techniczne wpływają na sprzedaż.

Podobnie jak w przypadku innych projektów ICO, token Filecoin został zaprojektowany aby ułatwić i dopasować rynek kupujących i sprzedawców, poprzez zbudowanie ekosystemu użytkowników w oparciu o blokchain. Szczegółowo opisano, że po jednej stronie rynku, górnicy kopią Filecoin, dostarczając klientom pamięć. Z drugiej strony klienci (np. osoby fizyczne, firmy, organizacje i deweloperzy), wydają Filecoin na wynajmowaniu kopalń przez firmę Filecoin na wynajem górników w celu przechowywania lub rozpowszechniania danych.

Podobnie jak w przypadku Bitcoina, górnicy Filecoina rywalizują ze sobą w kopalniach z nagrodami. Ale w odróżnieniu od mocy wydobywczej Bitcoina w postaci energii elektrycznej wykorzystywanej do utrzymania konsensusu blokowego, moc kopalni Filecoin jest proporcjonalna do dostarczonej przestrzeni. Zapewnia to zachętę dla górników, aby zapewnić jak największą ilość miejsca, a także w użyteczny sposób wypożyczyć ją klientom.

Na rynku Filecoin istnieją dwie strony: rynek pamięci masowych i rynek wyszukiwania. Na rynku pamięci masowej klient składa wniosek (oferta w Filecoin) do przechowywania w sieci i zostaje dopasowany do zestawu kompatybilnych górników, którzy muszą udowodnić, że dane są dostępne do odtworzenia (poprzez odpowiadanie na wyzwanie) w celu uzyskania dostępu do funduszy eskortowych od klientów. Dane klienta są podzielone na części i przechowywane w wielu miejscach w całej sieci. Na rynku wyszukiwania klient składa wniosek o dane od górników, którzy przechowują dane. Górnik, który dostarcza dane najszybciej, zarabia ułamek przechowywanych funduszy odpowiadających temu fragmentowi danych.

Implikacje zdecentralizowanych protokołów publikacji danych, takich jak IFPS są znaczące. Jak zauważył MIT Media Lab, ma zdolność umożliwienia bardziej żywego krajobrazu opcji publikowania, wspierając wspólne protokoły i formaty do obsługi danych w publikacjach. To bardzo różni się od obecnej architektury internetu, w której dane są przechowywane jako silosy przez duże platformy, takie jak Google i Facebook. IPFS może służyć jako krytyczny blok do tworzenia interoperacyjnych aplikacji do publikowania, co prowadzi do bardziej zdecentralizowanego i bezpłatnego internetu.

ipfs, system plików, protokół, filecoin, kopalnia, przechowywanie plików
Start now

Zarabiaj pieniądze w trzech prostych krokach!

Moja metoda nie może być stosowana wszędzie . Większość banków i traderów nawet nie wie, czym ta metoda jest.      I nawet jeśli o tym wiedzą, to nigdy, przenigdy nie udostępnią jej zwykłym ludziom.      Dlatego bardzo ważne jest to, aby wybrać wiarygodnego, licencjonowanego brokera, który pozwoli Ci zarabiać pieniądze.     Oto moi dwaj ulubieni brokerzy . Zarejestruj się u dowolnego z nich - albo nawet u obu.      Obaj oferują porady, poradniki wideo i osobistych doradców - zupełnie za darmo.

Wypróbuj strategię z wersją demo:

  HighLow

Highlow Markets Pty Ltd
Licencjonowany australijski broker, który oferuje trading walut i wskaźników. Są idealni dla bardziej doświadczonych traderów.
Moja szybka porada: Skontaktuj się z ich obsługą a dadzą Ci konto demo, gdzie możesz testowąć wszystko z wirtualnymi $10000.
Minimalna wpłata: $50
 

  Binomo

Tiburo Corporation Ltd
Nowoczesny broker z niskim minimalnym wymaganym depozytem
Moja szybka porada: Broker pozwala na nieprzerwany trading, w tym w weekendy z transakcjami już od 1 USD
Minimalna wpłata: $10
 
 


  Marcin (83.31.139.*) napisał

..?

Mozna cos wiecej o tym sposobie?:)

  Lucyna (83.10.180.*) napisał

BROKER

Witam,
bardzo proszę o bliższy kontakt np. telefoniczny lub osobisty (może jest pan lub będzie w Krakowie? Ja też z tąd pochodzę). Chcę się tego nauczyć od podstaw krok po kroku wszystkiego - nawet odpłatnie (jak bezpiecznie i bez problemowo zarabiać na opcjach binarnych w/g pańskiej metody). Nie miałam z tym nigdy do czynienia, nie znam też j. angielskiego, więc chciałabym to ogarnąć w najbardziej prosty i przystępny sposób. Wiem, że znany mentor w tej dziedzinie Robert K. już o tym wspominał i że jest to dobra i chyba jedna z najbezpieczniejszych opcji na zarabianie całkiem dobrych pieniędzy i osiągnięcie niezależności finansowej. Bardzo proszę o odpowiedź, kontakt, będę wdzięczna

  Magdalena (91.240.106.*) napisał

Jak szybko zarobic pieniadze     ing bank slaski

Witaj czytałam twojego bloga i jestem w szoku jak szybko zarobiles taka duza kwote pieniedzy i czy mozesz mi powiedziec krok po kroku jak mam to zrobic zeby jak najszybciej zarobic takie pieniadze ?

  Radosłąw (46.171.19.*) napisał

RRR    Mbank

Chce być bogaty

  Wicio (83.10.175.*) napisał

zarobic pieniadze    przelew bankowy

Witam! Chciałem spytać na czym by polegała ta praca, ole mógłbym zarobić mniej więcej na miesiąc i ile pieniędzy trzeba mieć na start by zacząć. Za odpowiedź bardzo dziękuję. Pozdrawiam.

  Andrzej (89.66.246.*) napisał

Jak zarobic co polecaasz    bitmarket24.pl

WItam czy jestes w stanie poprowadzic mnie jak zaczac zarabiac na platformach np IQ zeby dzialac przez jakas strategie czy ty wyznaczasz co robimy jak zarabiamy?

  Robert (190.152.109.*) napisał

Syrategia    Olymptrade

Jaka strategie wybrać ?

  Jerzy (212.109.161.*) napisał

Minimum wpłaty, aby moc zarabiać    optek

Chciałbym wiedzieć, jaką kwotę powinienem zainwestować, aby móc liczyć na zyski ?

  Teresa (37.47.75.*) napisał

Re: Minimum wpłaty, aby moc zarabiać - Jerzy    mam tylko konto

po wpłacie10 dolarow jaka mam szabse na większe zydki bo bardzo porzebuje pieniedzy

  Stan (94.242.252.*) napisał

Od czego zacząć    Binary.com

Od nauki. Inaczej nie ma.
No i od wewnętrznego spokoju. Tego też da się nauczyć i wytrenować. To może być nawet ważniejsze od strategii, analizy itp.

  INWETOR (212.90.166.*) napisał

Moja przygoda inwestycyjna

Mam znajomego który zarobił na opcjach na nowy samochód, a wpłacił tylko 1000$. Podobno da się zarobiać tylko trzeba mieć do tego głowe i szczeście a jeszcze lepiej osobę która potrafi sama na tym zarabiać. Niemam do tego głowy i chęci się uczyć. Pierdole takie inwestycje

Wszystkie komentarze (na nowej stronie)
 
 
 

 Dodaj nowy komentarz!

Zapytaj o cokolwiek lub podziel się swoimi doświadczeniami
Otrzymasz szczegółowe wskazówki na swój adres e-mailowy.