Jak chiny wplywają na dolara australijskiego - Stosując tę metodę stałem się bogaty i teraz zarabiam ponad 10,000 dolarów miesięcznie.
More information
Piotr Adamski
15.06. 2017 17:31  | 

Australia korzysta z bogatych zasobów naturalnych i produkcji przemysłowej, co czyni ją jednym z najbardziej wydajnych krajów na świecie. Australijski wzrost gospodarczy w dużej mierze polega na eksportowaniu surowych towarów, zatem każda niestabilność cen surowców lub zapotrzebowanie na surowce może stanowić zagrożenie dla rozwoju tego kraju. Dolar australijski nazywa się walutą towarową, ponieważ reprezentuje podstawowe cechy gospodarki kraju.

Dlaczego Chiny?

Znany jako największy warsztat z 40% światowej produkcji, chiński wzrost staje się głównym czynnikiem wpływającym najprawdopodobniej na te narody, z którymi Chiny są ściśle związane. Aby utrzymać produkcję i napędzać przemysłowy silnik, Chiny powinny importować zasoby i surowce (żelazo, miedź, złoto itp.), a następnie eksportować gotowe wyroby.

Chiny stały się największym partnerem handlowym Australii i konsumentem australijskiej rudy żelaza i węgla. Australia ma silniejszy związek z rozwojem Chin niż jakikolwiek inny powiązany gospodarczo z Chinami kraj, ponieważ gospodarka kraju zależy w dużym stopniu od inwestycji zagranicznych i jest bardziej wrażliwa na niestabilność globalnych cen surowców.

Chińskie dane o gospodarce wydają się najbardziej wpływać na dolara australijskiego spośród głównych par walutowych. Silna gospodarka w Chinach zazwyczaj sugeruje, że chiński popyt na towary z Australii może wzrosnąć, co z kolei może prowadzić do wzrostu wartości dolara australijskiego. Natomiast słabe dane z Chin mogą wskazywać na spowolnienie handlu z Australią, co jest negatywnym czynnikiem dla Australii.

Na co zwrócić uwagę?

Jak wspomniano powyżej, każde spowolnienie gospodarcze Chin, które w sposób naturalny wpłynie na podaż i popyt na towary australijskie, ma silny wpływ na dolara australijskiego, zaniżając jego wartość. W rezultacie zmniejszenie tempa wzrostu inflacji w Chinach mogłoby jednocześnie obniżyć inflację gospodarki australijskiej. Jeśli inflacja będzie się obniżać, banki centralne (RBA) będą stymulowały gospodarkę niższymi stopami procentowymi, co spowoduje spadek wartości Australii.

Powyższy wykres pokazuje chiński wskaźnik CPI i kurs AUDUSD. W miarę umacniania gospodarki Chin (odbicie CPI w latach 2009-2011, czerwona linia), zakres wymiany AUDUSD również wzrósł (linia niebieska).

Jednak od tej pory obie te linie są rozbieżne, gdyż chiński wskaźnik CPI nadal słabnie od 34 miesięcy, podczas gdy kurs AUDUSD pozostaje na podwyższonym poziomie. Zatem niespodzianka odczytu CPI w Chinach może doprowadzić do wyprzedaży AUDUSD.

Ponadto przedsiębiorcy rozważając transakcje na AUD, mogą wziąć pod uwagę China Caixin Manufacturing PMI, który mierzy poziom indeksu dyfuzji opartego na badaniach przeprowadzonych wśród menedżerów zakupów w chińskim przemyśle wytwórczym. Liczba powyżej 50,0 wskazuje na rozwijającą się branżę produkcyjną w Chinach, która zwiększy popyt na surowce z Australii, pobudzi gospodarkę Australii, a zatem wspiera wzrost wartości AUD. Wartość poniżej 50,0 wskazuje na skurcze w chińskim przemyśle wytwórczym, co sugeruje, że popyt na towary Australii spadnie i doprowadzi handlarzy do wyprzedaży dolara australijskiego.

Wykres pokazuje, że para AUDUSD spadła po tym, jak opublikowany w kwietniu wskaźnik PMI produkcji Chin Caixin spadł do najniższej od 7 miesięcy wartości 50,3. Handlowcy sprzedali AUD, ponieważ obstawiali ponurą perspektywę chińskiej działalności produkcyjnej, a także niejasną perspektywę australijskiej gospodarki. Dane opublikowane w maju, 2 maja 2017 r.

Chiny, Australia, dolar australijski, gospodarka, surowce, AUDUSD
Start now

Zarabiaj pieniądze w trzech prostych krokach!

Moja metoda nie może być stosowana wszędzie . Większość banków i traderów nawet nie wie, czym ta metoda jest.      I nawet jeśli o tym wiedzą, to nigdy, przenigdy nie udostępnią jej zwykłym ludziom.      Dlatego bardzo ważne jest to, aby wybrać wiarygodnego, licencjonowanego brokera, który pozwoli Ci zarabiać pieniądze.     Oto moi dwaj ulubieni brokerzy . Zarejestruj się u dowolnego z nich - albo nawet u obu.      Obaj oferują porady, poradniki wideo i osobistych doradców - zupełnie za darmo.

Wypróbuj strategię z wersją demo:

  Binomo

Tiburo Corporation Ltd
Nowoczesny broker z niskim minimalnym wymaganym depozytem
Moja szybka porada: Broker pozwala na nieprzerwany trading, w tym w weekendy z transakcjami już od 1 USD
Minimalna wpłata: $10
 

  Libertex

Indication Investments Ltd.
Trading platform and brokerage service
Moja szybka porada: Great platform that's complimented by good customer service
Minimalna wpłata: $100
 
 


  Marcin (83.31.139.*) napisał

..?

Mozna cos wiecej o tym sposobie?:)

  Lucyna (83.10.180.*) napisał

BROKER

Witam,
bardzo proszę o bliższy kontakt np. telefoniczny lub osobisty (może jest pan lub będzie w Krakowie? Ja też z tąd pochodzę). Chcę się tego nauczyć od podstaw krok po kroku wszystkiego - nawet odpłatnie (jak bezpiecznie i bez problemowo zarabiać na opcjach binarnych w/g pańskiej metody). Nie miałam z tym nigdy do czynienia, nie znam też j. angielskiego, więc chciałabym to ogarnąć w najbardziej prosty i przystępny sposób. Wiem, że znany mentor w tej dziedzinie Robert K. już o tym wspominał i że jest to dobra i chyba jedna z najbezpieczniejszych opcji na zarabianie całkiem dobrych pieniędzy i osiągnięcie niezależności finansowej. Bardzo proszę o odpowiedź, kontakt, będę wdzięczna

  Magdalena (91.240.106.*) napisał

Jak szybko zarobic pieniadze     ing bank slaski

Witaj czytałam twojego bloga i jestem w szoku jak szybko zarobiles taka duza kwote pieniedzy i czy mozesz mi powiedziec krok po kroku jak mam to zrobic zeby jak najszybciej zarobic takie pieniadze ?

  Radosłąw (46.171.19.*) napisał

RRR    Mbank

Chce być bogaty

  Wicio (83.10.175.*) napisał

zarobic pieniadze    przelew bankowy

Witam! Chciałem spytać na czym by polegała ta praca, ole mógłbym zarobić mniej więcej na miesiąc i ile pieniędzy trzeba mieć na start by zacząć. Za odpowiedź bardzo dziękuję. Pozdrawiam.

  Andrzej (89.66.246.*) napisał

Jak zarobic co polecaasz    bitmarket24.pl

WItam czy jestes w stanie poprowadzic mnie jak zaczac zarabiac na platformach np IQ zeby dzialac przez jakas strategie czy ty wyznaczasz co robimy jak zarabiamy?

  Robert (190.152.109.*) napisał

Syrategia    Olymptrade

Jaka strategie wybrać ?

  Jerzy (212.109.161.*) napisał

Minimum wpłaty, aby moc zarabiać    optek

Chciałbym wiedzieć, jaką kwotę powinienem zainwestować, aby móc liczyć na zyski ?

  Teresa (37.47.75.*) napisał

Re: Minimum wpłaty, aby moc zarabiać - Jerzy    mam tylko konto

po wpłacie10 dolarow jaka mam szabse na większe zydki bo bardzo porzebuje pieniedzy

  Stan (94.242.252.*) napisał

Od czego zacząć    Binary.com

Od nauki. Inaczej nie ma.
No i od wewnętrznego spokoju. Tego też da się nauczyć i wytrenować. To może być nawet ważniejsze od strategii, analizy itp.

  INWETOR (212.90.166.*) napisał

Moja przygoda inwestycyjna

Mam znajomego który zarobił na opcjach na nowy samochód, a wpłacił tylko 1000$. Podobno da się zarobiać tylko trzeba mieć do tego głowe i szczeście a jeszcze lepiej osobę która potrafi sama na tym zarabiać. Niemam do tego głowy i chęci się uczyć. Pierdole takie inwestycje

Wszystkie komentarze (na nowej stronie)
 
 
 

 Dodaj nowy komentarz!

Zapytaj o cokolwiek lub podziel się swoimi doświadczeniami
Otrzymasz szczegółowe wskazówki na swój adres e-mailowy.