Jak uzywac korelacji par walutowych w turbo options - Stosując tę metodę stałem się bogaty i teraz zarabiam ponad 10,000 dolarów miesięcznie.
More information
Piotr Adamski
04.05. 2017 23:25  | 

Technika handlowa nie zawsze jest tylko zbiorem wskaźników. Przeanalizujmy to na przykładzie par walutowych EURUSD oraz GBPUSD. Jeśli spdoba Ci się algorytm, możesz go ekstrapolować na inne instrumenty finansowe.

Korelacja w handlu

Korelacja jest statystyczną współzależnością pomiędzy dwoma niepołączonymi wartościami. W żadnym momencie stopa waluty EUR nie zależy od stopy waluty GBP. Jednakże jeśli bliżej przyjrzymy się danym historycznym, wykazują one wyraźny wzajemny związek.

Średni poziom korelacji par walutowych został wyliczony dawno temu. Wszystkie pary walutowe mogą zostać przedstawione w tabeli korelacji zawierającej współczynnik korelacji. Im wartość współczynnika do 1 oraz -1, tym wyższa korelacja.

Jeśli przyjżymy się bliżej parom walutowym i przedstawimy je w formie ułamków, okaże się że wszystkie mają wspólny mianownik - amerykańskiego dolara (USD). Jest on używany jako punkt odniesienia. Gradacja poziomu płynności par walutowych przedstawia się następująco: Euro – Funt – Frank szwajcarski – Jen itd.

Euro, frank oraz funt cyrkulują na tym samym kontynencie, wcześniej były częścią jednej unii gospodarczej. Nie potrzeba specjalnych instrumentów aby wysnuć konkluzje, że pary walutowe wykazują korelację tylko do pewnego stopnia.

Będziemy handlować przez minutę GBP w turbo options używając Euro jako głównego sygnału.

Możemy także monitorować CHF na wypadek zbyt małej liczby transakcji. Jednak w takim przypadku para walutowa zostanie odwrócona (USD jako licznik), choć nie jest to zawsze wygodne.

Korelacja w handlu za pomocą turbo options

Strategia jest stosunkowo prosta. Jeśli stopa euro wzrośnie, stopa GBP spadnie, i vice versa. W przypadku gdy spadek euro pokrywa się ze wzrostem GBP, należy sprzedawać GBP.

Preferowane jest używanie 5-minutowej ramy czasowej, ale w tym przykładzie użyto 1-minutowej dla turbo options.

Połączmy oba wykresy aby zobaczyć co uzyskaliśmy.

Tylko dwie sekcje są zaznaczone na wykresie, ale można zobaczyć że kolory słupków często się różnią. Technika tradingowa polega na tym, że główna para (EURUSD) daje bodziec dla całego rynku, dzięki czemu inne pary walutowe będą skłonne do korelacji z nią.

Parę główną EURUSD tylko obserwujemy, nie handlujemy nią. Handlujemy wyłącznie parą GBPUSD. Zaczynamy handlować gdy:

1. Korelacja GBPUSD jest rosnąca: słupek pary EURUSD jest rosnący (skierowany do góry), natomiast słupek pary GBPUSD jest malejący (skierowany na dół);

2. Korelacja GBPUSD jest malejąca: : słupek pary EURUSD jest malejący (skierowany na dół), natomiast słupek pary GBPUSD jest rosnący (skierowany do góry).

Cechy szczególne techniki handlowej

1. Handlujemy tylko podczas aktywnych sesji tradingowych. Jeśli określenie aktywnych okresów jest dla Ciebie zbyt skomplikowane, możesz ustawić wskaźnik mierzący zmienność w danym punkcie rynku np. wskaźnik Awesome.

Im wyższe kolumny oscylatora Awesome, tym większa zmienność.

Jeśli ekstrapolujesz wykres słupkowy oraz określisz odchylenie słupków podczas aktywnej sesji, zobaczysz i zapamiętasz czas kiedy rynek jest aktywny.

2. Nie używaj wielu technik. Należy wybrać instrument skrupulatnie i bez pośpiechu. Nawet nie myśl o używaniu wielu narzędzi w tym samym czasie. Po prostu nie będziesz miał wystarczająco dużo czasu ani uwagi dla wielu narzędzi, przez co stracisz więcej niż zyskasz. Pamiętaj, że stosunek 6 zyskownych transakcji do 4 przegranych, to świetne osiągnięcie dla spekulanta. Stracisz czas i pieniądze jeśli wciąż będziesz szukał idealnego narzędzia dla osiągnięcia zysku.

3. Nie powinieneś brać pod uwagę pewnej wartości korelacji, ponieważ może nie dotyczyć wybranej pary walutowej. Jednak, niezbędne jest utrzymanie całkowitej jednorodności - waluta do waluty, ale nie do metali (pomimo, że złoto i srebro występuje w parze z USD). To samo dotyczy ropy naftowej. Poza jednorodnością, należy używać algorytmu tylko tak jak to powyżej opisano - należy określić ilości. Przykładowo weźmy pod uwagę metale. Dobrze jest handlować złotem i srebrem używając tego samego algorytmu. Jednak nie należy handlować niczym więcej z linii metali ponieważ ze względu na słabe połączenie ciężko będzie wybrać główny metal.

turbo options, pary walutowe, manual, trading, handel
Start now

Zarabiaj pieniądze w trzech prostych krokach!

Moja metoda nie może być stosowana wszędzie . Większość banków i traderów nawet nie wie, czym ta metoda jest.      I nawet jeśli o tym wiedzą, to nigdy, przenigdy nie udostępnią jej zwykłym ludziom.      Dlatego bardzo ważne jest to, aby wybrać wiarygodnego, licencjonowanego brokera, który pozwoli Ci zarabiać pieniądze.     Oto moi dwaj ulubieni brokerzy . Zarejestruj się u dowolnego z nich - albo nawet u obu.      Obaj oferują porady, poradniki wideo i osobistych doradców - zupełnie za darmo.

Wypróbuj strategię z wersją demo:

  Binomo

Tiburo Corporation Ltd
Nowoczesny broker z niskim minimalnym wymaganym depozytem
Moja szybka porada: Broker pozwala na nieprzerwany trading, w tym w weekendy z transakcjami już od 1 USD
Minimalna wpłata: $10
 
 


  Marcin (83.31.139.*) napisał

..?

Mozna cos wiecej o tym sposobie?:)

  Lucyna (83.10.180.*) napisał

BROKER

Witam,
bardzo proszę o bliższy kontakt np. telefoniczny lub osobisty (może jest pan lub będzie w Krakowie? Ja też z tąd pochodzę). Chcę się tego nauczyć od podstaw krok po kroku wszystkiego - nawet odpłatnie (jak bezpiecznie i bez problemowo zarabiać na opcjach binarnych w/g pańskiej metody). Nie miałam z tym nigdy do czynienia, nie znam też j. angielskiego, więc chciałabym to ogarnąć w najbardziej prosty i przystępny sposób. Wiem, że znany mentor w tej dziedzinie Robert K. już o tym wspominał i że jest to dobra i chyba jedna z najbezpieczniejszych opcji na zarabianie całkiem dobrych pieniędzy i osiągnięcie niezależności finansowej. Bardzo proszę o odpowiedź, kontakt, będę wdzięczna

  Magdalena (91.240.106.*) napisał

Jak szybko zarobic pieniadze     ing bank slaski

Witaj czytałam twojego bloga i jestem w szoku jak szybko zarobiles taka duza kwote pieniedzy i czy mozesz mi powiedziec krok po kroku jak mam to zrobic zeby jak najszybciej zarobic takie pieniadze ?

  Radosłąw (46.171.19.*) napisał

RRR    Mbank

Chce być bogaty

  Wicio (83.10.175.*) napisał

zarobic pieniadze    przelew bankowy

Witam! Chciałem spytać na czym by polegała ta praca, ole mógłbym zarobić mniej więcej na miesiąc i ile pieniędzy trzeba mieć na start by zacząć. Za odpowiedź bardzo dziękuję. Pozdrawiam.

  Andrzej (89.66.246.*) napisał

Jak zarobic co polecaasz    bitmarket24.pl

WItam czy jestes w stanie poprowadzic mnie jak zaczac zarabiac na platformach np IQ zeby dzialac przez jakas strategie czy ty wyznaczasz co robimy jak zarabiamy?

  Robert (190.152.109.*) napisał

Syrategia    Olymptrade

Jaka strategie wybrać ?

  Jerzy (212.109.161.*) napisał

Minimum wpłaty, aby moc zarabiać    optek

Chciałbym wiedzieć, jaką kwotę powinienem zainwestować, aby móc liczyć na zyski ?

  Teresa (37.47.75.*) napisał

Re: Minimum wpłaty, aby moc zarabiać - Jerzy    mam tylko konto

po wpłacie10 dolarow jaka mam szabse na większe zydki bo bardzo porzebuje pieniedzy

  Stan (94.242.252.*) napisał

Od czego zacząć    Binary.com

Od nauki. Inaczej nie ma.
No i od wewnętrznego spokoju. Tego też da się nauczyć i wytrenować. To może być nawet ważniejsze od strategii, analizy itp.

  INWETOR (212.90.166.*) napisał

Moja przygoda inwestycyjna

Mam znajomego który zarobił na opcjach na nowy samochód, a wpłacił tylko 1000$. Podobno da się zarobiać tylko trzeba mieć do tego głowe i szczeście a jeszcze lepiej osobę która potrafi sama na tym zarabiać. Niemam do tego głowy i chęci się uczyć. Pierdole takie inwestycje

Wszystkie komentarze (na nowej stronie)
 
 
 

 Dodaj nowy komentarz!

Zapytaj o cokolwiek lub podziel się swoimi doświadczeniami
Otrzymasz szczegółowe wskazówki na swój adres e-mailowy.