Raport o zarobkach pepsico zostanie opublikowany 11 lipca - Stosując tę metodę stałem się bogaty i teraz zarabiam ponad 10,000 dolarów miesięcznie.
More information
Piotr Adamski
08.07. 2017 18:37  | 

Rynek spodziewa się wzrostu cen akcji PepsiCo (NYSE PEP) po opublikowaniu kwartalnego raportu o zarobkach, co nastąpi 11 lipca przed otwarciem rynku. Na razie perspektywy są pozytywne i umiarkowane. Prawdopodobne jest, że cena akcji PEP wzrośnie, jeśli firma osiągnie lepsze wyniki finansowe niż przewidują prognozy.

Prognoza EPS za kwartał wynosi 1,4 USD. EPS w tym samym kwartale ubiegłego roku wyniósł 1,35 USD. Wzrost EPS jest jednym z głównych czynników decydujących o działaniu cenowym. Oto kilka czynników, które wraz z danymi ujawnionymi w raporcie o zarobkach mogą wpłynąć na cenę akcji.

Ważne wskaźniki

52 tydzień High-Low: 118.24 – 98.50 USD

Dywidenda, Div Yld: 3.22 USD, 2.79%

EV/EBITDA rocznie: 14.58

Prognoza EPS na Q2: 1.40 USD

Zaraportowany EPS w Q2/16: 1.35 USD

Forward PE: 22.53

Możłiwości i silne strony

Wyniki finansowe: PepsiCo opuścił indeks S & P 500, ale uzyskał najlepszy wynik w branży napojów bezalkoholowych. W rzeczywistości firma w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy zwiększyła swoją wartość o 12,6%, pozostawiając Coca-Colę w tyle z 0,6% wzrostem. Dobre, krótkoterminowe wyniki nie są w żadnym wypadku gwarancją wyższej niż średnia wydajności w przyszłości, ale pozwalają inwestorom zrozumieć dynamikę i oceniać czynniki sprzyjające wzrostowi. Pomimo licznych wyzwań, w ciągu ostatnich czterech lat firma stale wzrasta.

Rozpoznawalność marki: Z 22 markami, których sprzedaż generuje ponad miliard dolarów rocznie, PepsiCo może pochwalić się naprawdę dużą różnorodnością produktów. Obecnie firma zajmuje pozycję drugiego na świecie producenta napojów i światowego lidera słodkich przekąsek, co mówi samo za siebie o wielkości i złożoności prowadzonej przez firmę działalności. Pepsi, Mountain Dew, Gatorade, Tropicana, Lay\'s, Doritos, Cheetos i Quaker są jednymi z najbardziej kosztownych i najbardziej dochodowych marek.

PepsiCo ma tę zaletę, że sprzedaje zarówno napoje, jak i słone przekąski, które mają dużą współzależność, co zwiększa przychody firmy. Rozmiar firmy i duża liczba marek, pozwalają PepsiCo wydać mniej na R&D, IT itd. Dlatego też firma uzyskuje dobre wyniki nie tylko ze sprzedaży produktów, ale także dzięki zmniejszonym wydatkom.

Branża przekąsek: PepsiCo i Coca-Cola stosują różne podejścia do swojej działalności. Coca-Cola koncentruje się na tym, co uważa za swoją podstawową działalność, czyli słodkich napojach. Natomiast PepsiCo stara się objąć działalnością wszystko, co kojarzy się ludziom z napojami i słonymi przekąskami. Stąd bogaty portfel marek. Istnieją zalety i wady obu strategii, jednak Pepsi wydaje się rozgrywać swoje karty bardzo dobrze.

Doritos, Cheetos i Lay\'s, których właścicielem jest PepsiCo, należą do najpopularniejszych i najbardziej lubianych przekąsek na świecie. Ponad 50% przychodów firmy pochodzi ze sprzedaży przekąsek. Choć segment słodkich napojów pozostawia wiele do życzenia (ze względu na zmieniające się preferencje konsumentów i niekorzystne regulacje rządowe), to przekąski wykazują imponujący wzrost.

Agresywny marketing: Pepsi inwestuje agresywnie nie tylko w badania i rozwój, ale także w reklamę i marketing. Inwestycje są przeprowadzane w innowacyjny sposób. PepsiCo zwiększyło swoją obecność w mediach społecznościowych, przyciągając młodszych klientów. Od 2011 roku wydatki na badania i rozwój wzrosły o 45%. Zwiększone wydatki na marketing oraz badania i rozwój pomogły osiągnąć wyznaczone cele finansowe pomimo wrogiego środowiska biznesowego w pewnych obszarach.

Innowacyjne produkty: Choć może to wydawać się zaskakujące, ale podobnie jak w innych branżach, w sektorze FMCG innowacje są bardzo ważne. PepsiCo nie jest wyjątkiem. Firma poświęca znaczną część swoich zasobów na innowacje, wprowadzając na rynek nowe smaki i nowe produkty. PepsiCo przesuwa swoją uwagę w kierunku produktów, które przynajmniej w pewnym stopniu mogą wiązać się ze zdrowszym odżywianiem. Przyniosły one 45% przychodów netto.

Nowe produkty nie są jedynym sposobem na wprowadzanie innowacji w firmie. Pepsi kupuje innowacyjne firmy i wprowadza swoje pomysły na rynek pod własnymi markami. Jednym z tych przykładów jest firma probiotyczna KeVita.

Obecność międzynarodowa: Dywersyfikacja geograficzna jest dobrym sposobem zmniejszenia ryzyka i uzyskania dostępu do dodatkowych rynków. Ponad jedna trzecia przychodów firmy pochodzi z zagranicy. Rynki wschodzące, takie jak Rosja, Meksyk, Chiny, Indie, Brazylia i Afryka zyskują dużą uwagę ze względu na ich potencjał wzrostu i dość dużą liczbę ludności. W ciągu kilku lat firma planuje wydać w Meksyku i Indiach ponad 5 miliardów dolarów.

Zagrożenia i słabości

Świadomość konsumentów: Coraz więcej osób, przynajmniej w krajach rozwiniętych, zaczyna wierzyć, że słodkie napoje i słone przekąski - dwa filary działalności firmy Pepsi - są złe dla zdrowia i należy ich unikać za wszelką cenę. Koncentracja na zdrowym stylu życia i diecie może znacząco osłabić rentowność firmy. Epidemia otyłości spowodowała, że wiele rządów stanowych wprowadziło podatki na napoje zawierające cukier, co spowodowało wzrost cen. Sprzedaż w kategorii gazowanych napojów gazowanych spadła o 2% w 2014 i 2015 r. oraz o 1% w 2016 r.

Zmienność rynków wschodzących: Rynki wschodzące, na których firma koncentruje dużą uwagę ze względu na ich wysoki potencjał wzrostu, okazują się być bardziej niestabilne, niż chciałaby firma. Fluktuacje kursów walutowych i czynniki makroekonomiczne przyczyniają się do niestabilnych przepływów pieniężnych pochodzących z rynków poza Stanami Zjednoczonymi. Na przykład warunki handlowe w Wenezueli uległy tak znaczącemu pogorszeniu, że Pepsi nie uwzględnia już danych z tego kraju w swoich sprawozdaniach finansowych. Ponadto niestabilność polityczna na Bliskim Wschodzie nie przyczynia się do udanego biznesu w tym regionie.

Niekorzystne przeliczanie walut: Biorąc pod uwagę, że duża część zysków PepsiCo pochodzi z zagranicy, niekorzystne przeliczanie walut może zagrozić górnej linii przy przeliczeniu na USD. Wydaje się, że amerykańska gospodarka odzyskała kondycję po kryzysie finansowym w 2008 r., a nawet umiarkowanie wzrosła. Można spodziewać się, że dolar amerykański zareaguje na to zdecydowanym wzrostem, co zmniejszy ilość pieniędzy, które firma dostaje ze swoich zagranicznych operacji.

Wydatki konsumentów: Pomimo lukratywnych warunków biznesowych w Stanach Zjednoczonych, konsumenci wciąż są ostrożni w swoich wydatkach. Słodkie napoje i przekąski nie są czymś, bez czego ludzie nie mogą się obyć - przynajmniej większość z nich. Większość konsumentów woli zatem wydawać pieniądze na podstawowe artykuły spożywcze, unikając kupowania czegoś, co nie jest ich podstawową potrzebą.

Wnioski

PepsiCo jest nie tylko jedną z najdroższych firm na świecie, ale także firmą z dużym potencjałem wzrostu i dobrymi wynikami finansowymi. Perspektywy akcji firmy są obecnie umiarkowane do pozytywnych. Na cenę akcji PEP najprawdopodobniej wpłynie raport o zarobkach, który firma opublikuje 11 lipca przed otwarciem rynków. Handlowcy mogą spodziewać się, że akcje wzrosną, jeśli firma osiągnie lepsze wyniki niż oczekują eksperci. Cena akcji spadnie jeśli firma wykaże stosunkowo słabe wyniki, poniżej oczekiwań ekspertów.

PepsiCo, Pepsi, raport o zarobkach, zyski, akcje, cena, analiza
Start now

Zarabiaj pieniądze w trzech prostych krokach!

Moja metoda nie może być stosowana wszędzie . Większość banków i traderów nawet nie wie, czym ta metoda jest.      I nawet jeśli o tym wiedzą, to nigdy, przenigdy nie udostępnią jej zwykłym ludziom.      Dlatego bardzo ważne jest to, aby wybrać wiarygodnego, licencjonowanego brokera, który pozwoli Ci zarabiać pieniądze.     Oto moi dwaj ulubieni brokerzy . Zarejestruj się u dowolnego z nich - albo nawet u obu.      Obaj oferują porady, poradniki wideo i osobistych doradców - zupełnie za darmo.

Wypróbuj strategię z wersją demo:

  Libertex

Indication Investments Ltd.
Trading platform and brokerage service
Moja szybka porada: Great platform that's complimented by good customer service
Minimalna wpłata: $100
 

  Binomo

Tiburo Corporation Ltd
Nowoczesny broker z niskim minimalnym wymaganym depozytem
Moja szybka porada: Broker pozwala na nieprzerwany trading, w tym w weekendy z transakcjami już od 1 USD
Minimalna wpłata: $10
 
 


  Marcin (83.31.139.*) napisał

..?

Mozna cos wiecej o tym sposobie?:)

  Lucyna (83.10.180.*) napisał

BROKER

Witam,
bardzo proszę o bliższy kontakt np. telefoniczny lub osobisty (może jest pan lub będzie w Krakowie? Ja też z tąd pochodzę). Chcę się tego nauczyć od podstaw krok po kroku wszystkiego - nawet odpłatnie (jak bezpiecznie i bez problemowo zarabiać na opcjach binarnych w/g pańskiej metody). Nie miałam z tym nigdy do czynienia, nie znam też j. angielskiego, więc chciałabym to ogarnąć w najbardziej prosty i przystępny sposób. Wiem, że znany mentor w tej dziedzinie Robert K. już o tym wspominał i że jest to dobra i chyba jedna z najbezpieczniejszych opcji na zarabianie całkiem dobrych pieniędzy i osiągnięcie niezależności finansowej. Bardzo proszę o odpowiedź, kontakt, będę wdzięczna

  Magdalena (91.240.106.*) napisał

Jak szybko zarobic pieniadze     ing bank slaski

Witaj czytałam twojego bloga i jestem w szoku jak szybko zarobiles taka duza kwote pieniedzy i czy mozesz mi powiedziec krok po kroku jak mam to zrobic zeby jak najszybciej zarobic takie pieniadze ?

  Radosłąw (46.171.19.*) napisał

RRR    Mbank

Chce być bogaty

  Wicio (83.10.175.*) napisał

zarobic pieniadze    przelew bankowy

Witam! Chciałem spytać na czym by polegała ta praca, ole mógłbym zarobić mniej więcej na miesiąc i ile pieniędzy trzeba mieć na start by zacząć. Za odpowiedź bardzo dziękuję. Pozdrawiam.

  Andrzej (89.66.246.*) napisał

Jak zarobic co polecaasz    bitmarket24.pl

WItam czy jestes w stanie poprowadzic mnie jak zaczac zarabiac na platformach np IQ zeby dzialac przez jakas strategie czy ty wyznaczasz co robimy jak zarabiamy?

  Robert (190.152.109.*) napisał

Syrategia    Olymptrade

Jaka strategie wybrać ?

  Jerzy (212.109.161.*) napisał

Minimum wpłaty, aby moc zarabiać    optek

Chciałbym wiedzieć, jaką kwotę powinienem zainwestować, aby móc liczyć na zyski ?

  Teresa (37.47.75.*) napisał

Re: Minimum wpłaty, aby moc zarabiać - Jerzy    mam tylko konto

po wpłacie10 dolarow jaka mam szabse na większe zydki bo bardzo porzebuje pieniedzy

  Stan (94.242.252.*) napisał

Od czego zacząć    Binary.com

Od nauki. Inaczej nie ma.
No i od wewnętrznego spokoju. Tego też da się nauczyć i wytrenować. To może być nawet ważniejsze od strategii, analizy itp.

  INWETOR (212.90.166.*) napisał

Moja przygoda inwestycyjna

Mam znajomego który zarobił na opcjach na nowy samochód, a wpłacił tylko 1000$. Podobno da się zarobiać tylko trzeba mieć do tego głowe i szczeście a jeszcze lepiej osobę która potrafi sama na tym zarabiać. Niemam do tego głowy i chęci się uczyć. Pierdole takie inwestycje

Wszystkie komentarze (na nowej stronie)
 
 
 

 Dodaj nowy komentarz!

Zapytaj o cokolwiek lub podziel się swoimi doświadczeniami
Otrzymasz szczegółowe wskazówki na swój adres e-mailowy.