Wstega bollingera - Stosując tę metodę stałem się bogaty i teraz zarabiam ponad 10,000 dolarów miesięcznie.
More information
Piotr Adamski
20.04. 2017 19:42  | 

Wstęga bollingera to narzędzie analizy technicznej wprowadzone przez Johna Bollingera w latach 80 XX wieku. Głównym celem wskaźnika jest przewidywanie zachowania zmian ceny na wykresie. Powstała ona na podstawie obserwacji, że zmienność cen jest dynamiczna, a nie statyczna. Zadaniem wstęg jest określanie względnych dołków i szczytów cenowych. Czyli według definicji cena osiąga szczyt przy górnej wstędze, a dołek przy dolnej.

Wstęga Bollingera składa się z środkowej ruchomej wstęgi oraz dwóch wstęg handlowych: górnej i dolnej. Ostatnie są wynikiem dodawania (odejmowania) odchylenia standardowego do (od) środkowej ruchomej wstęgi. Odchylenie standardowe (SD) jest wskaźnikiem używanym w celu określenia zmienności. W analizie technicznej SD jest wykorzystywane do oszacowania zmienności cen danych aktywów.

Innymi słowy, im wyższe odchylenie standardowe tym węższy przedział cenowy kursu w danym okresie czasu. Mierząc jak duże może być odchylenie kursu od średniej wartości jest pomocne gdy chcemy przewidzieć fluktuacje.

Jak działa wstęga Bollingera?

Jak już wspomniano, wskaźnik składa się z trzech linii: wykładniczej średniej ruchomej oraz wstęgi górnej i dolnej określających kanał cenowy. Kanały cenowe zależą od jego zmienności, rozszerzając się w momencie wysokiej niestabilności i zwężając gdy rynek jest stabilny. Wstęgi górna i dolna oznaczają standardowe odchylenie od średniej i obejmują aktywność tradingową wokół trendu.

Zmienność jest ważnym wskaźnikiem kierunku i siły trednu dla inwestorów. Zmienne rynki zapewniają dodatkowe możliwości handlowe. Jeśli chcesz zrozumieć jak używać wstęgi Bollingera w handlu, należy zrozumieć że bazuje ona na jednej prostej idei. Kiedy poziom kursu zbyt mocno rośnie/spada, czyli zmienność jest duża, dobrą strategią jest odsprzedanie akcji. Należy także zauważyć, że po spokojnych okresach o niskiej zmienności, najczęściej następują poważne zmiany na rynku, które mogą być przewidziane za pomocą wstęgi Bollingera. Taka wiedza może zostać wykorzystana przez tradera do określenia optymalnych punktów wejścia.

Jak zacząć?

Ustawienie wstęg Bollinger na platformie IQ Option jest łatwe. Aby to zrobić wystarczy kliknąć na przycisk \"wskaźniki\" w lewym dolnym rogu ekranu i wybrać z listy wskaźników \"linie Bollingera”. Następnie kliknij \"zastosuj\" jeśli chcesz pracować na ustawieniach domyślnych. Jeśli chcesz wprowadzić swoje ustawienia okresu czasu i odchylenia standardowego, wybierz \"ustaw i zastosuj\". Następnie wskaźnik jest gotowy do użycia.

Jak używać wstęg Bollingera w tradingu?

Jeśli chcesz wykorzystać wstęgi Bollinger w codziennym tradingu, musisz zrozumieć podstawową charakterystykę zmienności cen i jej zastosowanie w tradingu.

Zasada jest taka, że okresy o małej zmienności przeplatają się z okresami o dużej zmienności. W przypadku trendu spadkowego, kurs waha się pomiędzy dolną i środkową linią. W przypadku trendu rosnącego, kurs znajduje się pomiędzy górną i środkową linią.

Im dłużej rynek jest stabilny, tym większe szanse na nadchodzące zmiany cen. Wstęgi Bollingera sprzyjają określeniu takich momentów. Używając tego wskaźnika, trader jest w stanie przewidzieć przyszłe fluktuacje oraz określić pozycje nadmiernego kupna i sprzedaży.

Kiedy aktywa opuszczają przedział \"normalnych\" wartości, większość nie lubiących ryzykować traderów przestaje otwierać nowe pozycje, czekając na ustabilizowanie rynku.

Cechy specjalne

Zwężenie (the squeeze)

To sytuacja kiedy wstęgi cenowe zbliżają się do siebie. Takie okresy wskazują na małą aktualną zmienność i duży potencjał zmiany cen w najbliższej przyszłości. Jednakże, wskaźnik nie zapewnia traderowi informacji dotyczące dokładnego momentu w którym zmienność wzrośnie. Podczas okresu \"squeeze\" traderzy pozostają nieaktywni.

Breakouts

W przybliżeniu 90% działań związanych z ceną ma miejsce pomiędzy wstęgami cenowymi. 10% zdarzeń mających miejsce w pozostałym czasie nazywane są \"breakouts\". \"Breakout\" to takie zdarzenie podczas którego działania związane z ceną zawierają się w \"normalnym\" przedziale cen. Nie powinny być używane jako sygnały tradingu, ponieważ nie dostarczają informacji o sile i kierunku przyszłego trendu.

Połącz i walcz

Wstęgi Bollingera dobrze pokazują obecne fluktuacje oraz czasem umożliwiają przewidzenie nadchodzących fluktuacji rynku. Jednak nie są uniwersalnym narzędziem tradingowym. Według Bollingera, wskaźnik powinien być połączony z innymi wskaźnikami w celu jak najlepszego prognozowania i efektywności.

Wnioski

Wstęgi Bollingera to wskaźnik warty poznania i wykorzystania w tradingu. Nie tylko jest prosty i użyteczny, ale także daje traderowi sygnały kupna podczas gdy większość uczestników rynku jest jeszcze nieświadoma zmian przyszłego trendu.

Zakup akcji gdy średnia linia znajduje się poniżej wstęgi Bollinger oraz ich sprzedaż, gdy cena odbiła się od górnej wstęgi jest szeroko wykorzystywaną strategią tradingową dającą wysoki potencjał zysku.

wstęga Bollingera, analiza techniczna, wykres, aktywa, akcje, wstęga, trading
Start now

Zarabiaj pieniądze w trzech prostych krokach!

Moja metoda nie może być stosowana wszędzie . Większość banków i traderów nawet nie wie, czym ta metoda jest.      I nawet jeśli o tym wiedzą, to nigdy, przenigdy nie udostępnią jej zwykłym ludziom.      Dlatego bardzo ważne jest to, aby wybrać wiarygodnego, licencjonowanego brokera, który pozwoli Ci zarabiać pieniądze.     Oto moi dwaj ulubieni brokerzy . Zarejestruj się u dowolnego z nich - albo nawet u obu.      Obaj oferują porady, poradniki wideo i osobistych doradców - zupełnie za darmo.

Wypróbuj strategię z wersją demo:

  Binomo

Tiburo Corporation Ltd
Nowoczesny broker z niskim minimalnym wymaganym depozytem
Moja szybka porada: Broker pozwala na nieprzerwany trading, w tym w weekendy z transakcjami już od 1 USD
Minimalna wpłata: $10
 

  Libertex

Indication Investments Ltd.
Trading platform and brokerage service
Moja szybka porada: Great platform that's complimented by good customer service
Minimalna wpłata: $100
 
 


  Marcin (83.31.139.*) napisał

..?

Mozna cos wiecej o tym sposobie?:)

  Lucyna (83.10.180.*) napisał

BROKER

Witam,
bardzo proszę o bliższy kontakt np. telefoniczny lub osobisty (może jest pan lub będzie w Krakowie? Ja też z tąd pochodzę). Chcę się tego nauczyć od podstaw krok po kroku wszystkiego - nawet odpłatnie (jak bezpiecznie i bez problemowo zarabiać na opcjach binarnych w/g pańskiej metody). Nie miałam z tym nigdy do czynienia, nie znam też j. angielskiego, więc chciałabym to ogarnąć w najbardziej prosty i przystępny sposób. Wiem, że znany mentor w tej dziedzinie Robert K. już o tym wspominał i że jest to dobra i chyba jedna z najbezpieczniejszych opcji na zarabianie całkiem dobrych pieniędzy i osiągnięcie niezależności finansowej. Bardzo proszę o odpowiedź, kontakt, będę wdzięczna

  Magdalena (91.240.106.*) napisał

Jak szybko zarobic pieniadze     ing bank slaski

Witaj czytałam twojego bloga i jestem w szoku jak szybko zarobiles taka duza kwote pieniedzy i czy mozesz mi powiedziec krok po kroku jak mam to zrobic zeby jak najszybciej zarobic takie pieniadze ?

  Radosłąw (46.171.19.*) napisał

RRR    Mbank

Chce być bogaty

  Wicio (83.10.175.*) napisał

zarobic pieniadze    przelew bankowy

Witam! Chciałem spytać na czym by polegała ta praca, ole mógłbym zarobić mniej więcej na miesiąc i ile pieniędzy trzeba mieć na start by zacząć. Za odpowiedź bardzo dziękuję. Pozdrawiam.

  Andrzej (89.66.246.*) napisał

Jak zarobic co polecaasz    bitmarket24.pl

WItam czy jestes w stanie poprowadzic mnie jak zaczac zarabiac na platformach np IQ zeby dzialac przez jakas strategie czy ty wyznaczasz co robimy jak zarabiamy?

  Robert (190.152.109.*) napisał

Syrategia    Olymptrade

Jaka strategie wybrać ?

  Jerzy (212.109.161.*) napisał

Minimum wpłaty, aby moc zarabiać    optek

Chciałbym wiedzieć, jaką kwotę powinienem zainwestować, aby móc liczyć na zyski ?

  Teresa (37.47.75.*) napisał

Re: Minimum wpłaty, aby moc zarabiać - Jerzy    mam tylko konto

po wpłacie10 dolarow jaka mam szabse na większe zydki bo bardzo porzebuje pieniedzy

  Stan (94.242.252.*) napisał

Od czego zacząć    Binary.com

Od nauki. Inaczej nie ma.
No i od wewnętrznego spokoju. Tego też da się nauczyć i wytrenować. To może być nawet ważniejsze od strategii, analizy itp.

  INWETOR (212.90.166.*) napisał

Moja przygoda inwestycyjna

Mam znajomego który zarobił na opcjach na nowy samochód, a wpłacił tylko 1000$. Podobno da się zarobiać tylko trzeba mieć do tego głowe i szczeście a jeszcze lepiej osobę która potrafi sama na tym zarabiać. Niemam do tego głowy i chęci się uczyć. Pierdole takie inwestycje

Wszystkie komentarze (na nowej stronie)
 
 
 

 Dodaj nowy komentarz!

Zapytaj o cokolwiek lub podziel się swoimi doświadczeniami
Otrzymasz szczegółowe wskazówki na swój adres e-mailowy.